کاربرد کانکس در کارگاه های ساختمانی و عمرانی

کاربرد کانکس در کارگاه های ساختمانی و عمرانی
هر کارگاه ساختمانی و عمرانی با توجه به نیاز و وسعت پروژه خود نیازمند فضاهای مختلفی برای پیش برد مراحل کاری خود میباشد. که از مهمترین این فضاها، پارک ماشین آلات و ابزار آلات، انبار مصالح و وسایل، اتاق نگهبانی، و در کنار آنها اتاق استراحت پرسنل و نهارخوری، اتاق استراحت پرسنل شبانه روزی که در هنگام شب نیز در محل پروژه هستند. اتاق مهندسین و مدیران پروژه برای برگزاری جلسات با مدیران بالا دستی و مشاوران، سرویس های بهداشتی و آبدارخانه و فضاهایی مانند این موارد. برای تجهیز کارگاه معمولا از سازه بنایی استفاده نمیشود. زیرا باعث بوجود آمدن مشکلاتی از قبیل زمان زیاد جهت ساخت، هزینه بالا برای بنا کردن، چرا که این سازه ها به طور موقت بوده و پس از اتمام پروژه می بایست تخریب شود.

نداشتن قابلیت جابجایی در مواقع ضروری است. از این رو کاربرد کانکس کارگاهی در تجهیز کارگاه به دلیل نداشتن مشکلات فوق بسیار زیاد میباشد. چرا که تجهیز کارگاه به سرعت انجام گرفته، هزینه ها کاهش یافته و با پیشبرد پروژه هایی مانند راه سازی میتوان سازه ها را نیز جابجا کرد. و در هنگام اتمام پروژه نیز نیازی به تخریب آنها نیست. میتوان از آنها در پروژه های بعدی استفاده نمود. یا به عنوان کانکس دست دوم به فروش رساند.

کاربرد کانکس ویلایی و مسکونی
کشور ایران دارای مناطق حاصل خیز و ییلاقی بسیاری میباشد که خیلی از افراد در این مناطق دارای ملک های خصوصی و باغ هستند. از مهمترین این مناطق استانهای شمالی کشور و مناطق شمال شرق استان تهران مانند لواسانات و دماوند هستند. بسیاری از صاحبان این ملکها به دلایل مختلفی از جمله نداشتن زمان کافی برای انجام عملیات ساخت و ساز و یا نداشتن مجوز و پروانه ساخت و یا مشکلات دیگری از این قبیل اقدام به خرید سازه پیش ساخته میکنند. کاربرد کانکس مسکونی برای ایشان مشکل گشایی میکند. این نوع از سازه ها تمامی امکانات رفاهی یک خانه مسکونی را داشته و عایق بسیار خوبی برای سرما و گرما میباشند. نیازی به صرف زمان برای ساخت آنها و نظارت مالک بر روند ساخت و ساز و بسیاری از مشکلاتی که عملیات بنایی در پی دارد را نخواهد داشت.

کاربرد کانکس امدادی
یکی از موارد مهم دیگر در کاربرد کانکس کاربری امداد و نجات و کانکس اضطراری در مواقع ضروری میباشد. در کشور ایران که بر روی گسل زلزله قرار گرفته و تا کنون شاهد تعداد زیادی زلزله بالای هفت ریشتر بوده ایم. که باعث خراب شدن خانه بسیاری از هموطنانمان به خصوص در بم و کرمانشاه و شهر های اطراف آن مانند سر پل ذهاب شده است. همواره نیاز به تعداد زیادی کانکس برای اسکان دادن به کسانی که در این گونه حوادث خانه و کاشانه شان ویران گشته وجود دارد. برای این منظور می بایست تعداد زیادی از این نوع سازه های پیش ساخته تولید و در محل مناسبی انبار شوند. تا در مواقع نیاز بتوان در کمترین زمان ممکن اوضاع را بهبود بخشیده و تا اتمام مرحله آوار برداری و بازسازی شهر، مردم را به صورت موقت در آنها اسکان داد.

https://metacontin.com/%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%87-40-%D9%85%D8%AA%D8%B1%DB%8C/

معایب کانکس چوبی

کانکس چوبی و معایب آن را از این جهت بصورت جدا گانه آوردیم. که دارای ویژگی های منحصر به فرد و همچنین معایب منحصر به فردی است. استفاده از چوب بعنوان یک مصالح طبیعی در مزایا و زیبایی بی نهایت بالای آن دارای سه نکته یا امتیاز منفی بوده که جز معایب آن بشمار می رود.

  • در کشور ایران که از نظر مساحت دارای پوشش جنگلی کمی نسبت به مساحت کل آن است قیمت چوب و تهیه آن باعث افزایش بسیار زیاد قیمت کانکس می گردد.
  • مقاوم سازی چوبها برای اینکه دچار فرسایش و پوسیدگی نشوند و همچنین حشرات به آنها نفوذ نکنند. نیازمند انجام مراحل و عملیات های مقاوم سازی بوده که آن نیز باعث بیشتر شدن قیمت کل خواهد شد.
  • معایب کانکس چوبی اشتعال پذیر بودن یا به عبارتی مقاومت بسیار پایین در برابر شعله آتش است. که این جزء موارد اصلی موارد در معایب این نوع سازه بشمار می رود.

چرا که در زلزله کرمانشاه نبود تعداد کافی کانکس باعث تولید بدون نظارت و با سرعت زیاد شد. و این امر باعث پدید آمدن سازه های بی کیفیت و تجهیز نشده گردید. که حتی امکانات اولیه برای سکونت را نداشته و از طرفی توان تولید شرکتهای سازنده نیز در این مورد کافی نبود. مدت زمان زیادی هموطنان ما بدون داشتن حتی یک سرپناه موقت شب های سرد را سپری کردند. این واقعه درسی شد تا همیشه تعداد زیادی سازه مجهز که تحت نظارت و با رعایت استانداردهای تولید سازه پیش ساخته و توسط تکنسینهای فنی تولید شده است. برای دوره ضرورت و موارد مشابه تولید و نگهداری کنیم.

تاثیر مصالح به کار رفته در قیمت کانکس

برای اینکه یک کانکس به صورت کامل ساخته شود، باید مواد اولیه مرغوب و درجه یک را برای آن فراهم کرد. از همین رو مصالحی مانند ساندویچ پانل و پروفیل های فلزی برای ساخت این سازه لازم خواهند بود. در حال حاضر بخش زیادی از کسانی که به دنبال کانکس هستند، آن را با بهترین مصالح موجود در آن نیاز دارند. بررسی ها نشان می دهد که در سالیان اخیر بخش زیادی از کانکس ها با بهترین مصالح ساخته شده‌اند.

به طور کلی داشتن مصالح خوب و باکیفیت باعث شده است که کیفیت خدمات در این بخش افزایش زیادی پیدا کند. اگر نگاهی به بهترین کانکس‌ها داشته باشید، متوجه خواهید شد که در ساخت آن ها از پروفیل‌های فلزی درجه یک استفاده شده است. با توجه به تاثیر بالای مصالح بر روی قیمت کانکس، همواره سعی کنید که بهترین کانکس را برای خود انتخاب کنید تا مدت زمان بیشتری برای شما قابل استفاده باشد.

مزایای استفاده از کانکس چیست؟

استفاده از کانکس مزایای بسیاری را شامل حال فرد مصرف کننده می کند از جمله مزایای استفاده از کانکس سرعت حداکثری در تهیه آن است. تنها با یک زنگ می توانید سفارش خود را در کوتاهترین مدت ممکن تحویل بگیرید. کانکس ها در برابر زلزله تخریب نمی شوند و نسبت به این بلای ی طبیعی بسیار مقاوم هستند.

کانکس ها نسبتاً سبک هستند و به راحتی میتوان به کمک جرثقیل آن ها را جا به جا کرد. تنوع ساخت و تولید کانکس بسیار بالاست و در رنگ ها ، طرح ها و ابعاد مختلفی در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد. اسکان یافتن در کانکس ها نیز به سهولت امکان پذیر بوده و نیازمند تجهیزات خاصی نیست. کانکس ها به پریز برق و لامپ نیز می توانند مجهز شوند که جهت گرمایش می توان از بخاری های برقی استفاده کرد.

0 دیدگاه دربارهٔ «<strong>کاربرد کانکس در کارگاه های ساختمانی و عمرانی</strong>»

دیدگاهتان را بنویسید