سایه بان دستی

سایبان های برقی تنوع بسیار زیادی دارند که آن ها را برای سلیقه های مختلف و کاربرد های مختلف مناسب می کند. اگر قدیم ها سایبان هندلی مغازه ها را دیده بودید بصورت نیم دایزه و به سمت پایین حرکت می کرد این سایبان های قدیمی به سایبان کالسکه ای معروف هستند و بخش زیادی از جلوی شیشه و کرکره مغازه را می پوشاند. در ساخت انواع سایبان، ردپای مصالح مختلفی را مشاهده میکنید. این عوامل عبارتند از ابعاد سایبان، نوع و طراحی سایبان خودرو، نوع زیر سازه، مکانی که قرار است در آن نصب شود، نوع پایه های مصرفی.

اولین گام اندازه گیری دقیق محل مورد نظر است باید جهت تابش نور خورشید و زاویه آن و ایجاد حداکثر سایه توسط سایه بان را در نظر بگیرید. سایبان خودرو اداری : این نوع از سایبان در محوطه فضاهای اداری طراحی و ساخته می شود ، با توجه به تعداد بالای خودرو در این گونه فضاها ، سایبان اداری باید به نحوی طراحی و ساخته شود که بیشترین تعداد خودرو در فضای زیر سایبان قرار گیرد .

رفتن تا قزوین و برگشتن ، آن هم در یک روز و با آن حجم بالای ترافیک ، رس از تنش کشیده بود . هم خشمگین بود ، هم ترسیده … اما امیرعلی تنها به صورت خورشید که از خشم و بغض سرخ شده بود و سوراخ بینی اش با هر نفس عمیقی که از سر بغض می کشید ، کوچک و بزرگ می شد ، نگاه می کرد . خورشید عصبی بود … یا اینکه سایبان شما عمدتا در هوای آفتابی و ملایم از شما و یا خودرو شما، در برابر نور خورشید محافظت خواهد کرد؟

در واقع پارچه استفاده شده در سایبان برقی ضد اشعه ماورا می باشد و مانع از تابش اشعه های خطرناک خورشید به انسان می شود. خسته ماشین را زیر سایبان کشید و پارک کرد و پیاده شد و آرام از پله های ایوان بالا رفت و نگاهی به پنجره های خاموش و تاریک دو طبقه انداخت …

دیدگاهتان را بنویسید