سایه بان دستی

این سایبان ها از انواع قدیمی سایبان محسوب می شود. بدنه سایبان های چتری را معمولا از اهن می سازند تا مقاومت و پایداری لازم را داشته باشند. چتر پایه وسط: این چتر ها معمولا در قطر های دو متر، سه متر و چهار متر تولید می شوند. انواع عمده سایبان ها را از لحاظ کارکرد می توان به دسته های سایبان های چتری، سایبان های کالسکه ای، سایبان های بازویی، سایبان های زنجیری و سایبان های دو طرفه تقسیم بندی کرد.

سایبان ها به دو دسته برقی و کالسکه ای تقسیم می شوند که در ادامه درباره آن ها توضیحات کاملی را ارائه خواهیم داد. شاید شما هم جزو آن دسته ازافراد باشید که دوست دارید درگرمای خورشید و روشنی روز به انجام فعالیتتان بپردازید وازروزهای آفتابی لذت می برید؛ اما گاهی همین گرما و تابش بی وقفه ی آفتاب، می تواند آزاردهنده نیز باشد به خصوص برای خودرویتان که در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار می گیرد. سایبان های مغازه، سایبان خودرو و سایبان پارکینگ جزو این دسته ها محسوب می شوند. کاربردهای مختلف سایبان: قدمت سایبان به دوران رم باستان بر می گردد و در طول تاریخ، ابزاری برای ایجاد سایه و محافظت از اشخاص و وسایل در برابر تابش خورشید و یا شرایط بد جوی بوده است.البته اوایل هدف از طراحی سایبان، برای کاربردهای مهم و جدی نبود و بیشتربرای تفریح و سرگرمی مانند آلاچیق ساخته شده بود اما به مرور زمان و با پیشرفت طراحی خودرو و احساس نیاز در مردم، طراحی سایبان برای خودرو به گونه ای دیگر صورت گرفت تا پاسخ گوی این نیازها باشد.

با توجه به نیاز بشر و کاربرد بسیار زیادی که سایه بان ها دارند، از سال های دور استفاده از سایبان ها مرسوم شده است. سایبان های برقی انواع مختلفی دارند که برای کاربرد های مختلف مناسب هستند. چتر پایه کنار: این نوع سایبان ها برای فضای های متوسط و کوچک کاربرد دارند و چتر پایه بغل به کمک وینچ باز و بسته می شوند. بعضی از سایبان ها نیز اتوماتیک هستند که با توجه به سنسور هایی که دارند تابش آفتاب را شناسایی کرده و روی درجه مناسب تنظیم می شوند.

لزوم استفاده از سایبان در مکان های مختلف با کاربری های متفاوت بیشتر برای در امان ماندن از تابش بیش از اندازه آفتاب و همچنین در امان ماندن از ریزش نزولات آسمانی مانند باران و برف و تگرگ می باشد. البته با توجه به قرار گرفتن پارچه در معرض هوای آزاد و عوامل جوی مثل رطوبت و تابش مستقیم نور آفتاب، عمر روکش سایبان ها کوتاه بود. سایبان برقی جدید ترین و پربازده ترین نوع سایبان می باشد سایبان ها از گذشته های دور جزء جدایی ناپذیر فروشگاه ها و مغازه ها بوده اند چرا که باعث کاهش تابش نور خورشید می شدند.

دیدگاهتان را بنویسید