سایه بان دستی

سایبان را می توان یک سازه بسیار کاربردی برای ایجاد یک فضای امن در برابر بارش برف و باران و یا تابش مستقیم نور آفتاب در فضای باز دانست. تحمین زده می شود که یک نخل نر بالغ سالم برای گرده افشانی تا 50 نخل ماده کافی است. از زمان های قدیم گرده افشانی دستی در نخل خرما از طریق قرار دادن رشته های نر در گل آذین ماده انجام می شده است.

1-بهتر است هنگام عدم استفاده از سایبان، آن را جمع نمایید و در مکانی امن قرار دهید تا از بروز آسیب به آن جلوگیری گردد. در ادامه این مطلب قرار است شما را با چند نکته ی مهم که در زمان خرید سایبان پارکینگ ذهن شما را به خود مشغول می کند آشنا کنیم؛ پس با ما همراه باشید. سایه بان ها محصولاتی هستند که قدمت بسیار زیادی دارند و استفاده از آنها محدود به سال های اخیر نیست. با کاهش رطوبت گل، گل های آن شروع به باز شدن کرده و دانه های گرده آزاد می کنند.

ساخت سایبان یکی از کارهای کاملا فنی محسوب می شود و داشتن تجربه در آن حرف اول را می زند. با این حال، این روش در مقایسه با استفاده از گرده خشک تقریبا دو برابر مقدار منبع گرده، به تلاش بیشتر و تجربه کارگر نیاز دارد و بازدهی بالا را تضمین نمی کند.

بنابراین فرآیند خشک کردن باید در اتاقی با رطوبت کم انجام بشود. هنگامی که فرآیند گرده افشانی فراتر از آن دوره زمانی انجام شود، درصد عدم تکامل بالا خواهد بود. امروزه این روش گرده افشانی در مزارع خاص مدرن با ارقام نخبه و در واحه های سنتی، سنتی مانده است. به طور معمول، گل نر در ماه های بهمن و اسفند گرده تولید می کند، در حالیکه گل ماده بین ماه های اسفند و فروردین پذیرای گرده افشانی است. اما برای تولید تجاری، گرده افشانی مصنوعی درختان خرما ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید