ساخت آفتابگیر و طراحی و اجرا

با توجه به نیاز بشر و کاربرد بسیار زیادی که سایه بان ها دارند، از سال های دور استفاده از سایبان ها مرسوم شده است. ساخت اسکلت سایبان معمولا در شرکت های معتبر انجام می شود، زیرا معمولا برای تهیه اسکلت یک سایه بان نیاز به محاسبات بسیار زیاد و پیچیده ای می باشد.

بدین ترتیب در سال های اخیر حجم استفاده از سقف برقی بسیار بیشتر از قبل شده است. از آنجایی که این کودها کندتر از کودهای محلول در آب آزاد می شوند، احتمال سوختگی ریشه گیاه در دوره های خشکسالی کمتر است. در مقابل، استخراج دستی گرده تا حد زیادی به مهارت و تجربه کارگر بستگی دارد و همچنین فرآیندی زمان بر و ظریف با نرخ بسیار پایین تر استخراج گرده است. البته این موضوع را نیز باید مد نظر داشته باشیم که هزینه ساخت و نگهداری از این سایه بان ها نسبتا پایین بوده و این موضوع باعث شده تا با وجود محدودیت هایی که دارند، هنوز هم سایبان دستی مغازه مورد استقبال قرار بگیرد.

در حال حاضر تجهیزات خودکاری در بازار وجود دارد که دارای سیستم مکش و فیلتر هستند که امکان استخراج تقریبا 100% گرده خالص را فراهم می کند. به همین دلیل، ارزیابی قابلیت زنده ماندن گرده قبل از فرآیند گرده افشانی مطلوب است، زیرا در صورت استفاده از گرده با کیفیت بالا، احتمال بیشتری وجود دارد که عملکرد بالاتری رخ دهد. با این وجود همه کودهایی که دارای تجزیه و تحلیل با ریز مغذی ها هستن، موثر نیستند.

منبع گرده همچنین بر اندازه، رنگ و شکل دانه تاثیر می گذارد، پدیده ای که به عنوان زنیا (Xenia) شناخته می شود. گرده منبع اصلی پروتئین، مواد معدنی، فیبر غذایی، ویتامین ها، قندها، اسیدهای آمینه، لیپیدها، هورمون ها، کربوهیدرات ها، استرول ها و آنزیم ها و عوامل آنتی باکتریایی و آنتی اکسیدانی است. دومین نکتهای که باید به آن توجه داشته باشید نحوه کارکرد سایبان است. به دلیل وضعیت بیماری که همه گیر شده و پایه ثابت تمام کشور های دنیا قرار گرفته باید وقت خود را بیشتر در خانه بگذرانیم تا از شرِ این ویروس خلاص شویم ولی میدانیم که خانه ماندن حوصله ی ما را سر می برد و تنها سرگرمی که میتوانیم برای خود یا خانواده مان ایجاد کنیم فیلم دیدن های دور هم یا گشتن در فضای مجازی است اما اینکه هر روز این کار را انجام دهیم خیلی خسته کننده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید