تنوع رنگی فراوان آن است

با توجه به کاربردی که مورد نظر است می توان برای سایبان رنگ مناسب انتخاب نمود. این پوشش در معرض دائم نور خورشید و آب و هوا قرار دارد و از این رو باید در انتخاب جنس و کیفیت مناسب با توجه به شرایط آب و هوایی و هدف از استفاده از آن دقت داشت. بدین ترتیب در انتخاب هر کدام از آنها باید نهایت دقت را به خرج داد. سقف برقی بر خلاف سایبان برقی برای فضاهایی که بسیار بزرگ هستند نیز کارایی دارد، بدین ترتیب استفاده از سقف برقی بسیار بیشتر از سایبان برقی است.

که در این صورت فضای پارکینگ هم کاهش پیدا می کند و هم دیگر نمی توان از نور طبیعی و هوای آزاد استفاده کذد. از سوی دیگر استحکام و مقاومت آن ها عمدتا پایین است و اصلا مناسب به کار بردن در شرایط بد آب و هوایی نیستند. چوب، گلها و گیاهان خاص و همچنین فیبرهای طبیعی از مهمترین مواد طبیعی به کار رفته در پوششهای سایبانها هستند.

فولاد و آلومینیوم از مهمترین فلزهای به کار رفته در سایبانها هستند. فایبرگلاسها برخلاف فولاد و آلومینیوم به حفظ و نگهداری کمتری نیاز دارند. دیوار های کرکره ای با ساختاری که دارند نور و جریان هوا را از خود عبور می دهند . از طرفی میتوان از پوششهای که صد در صد از اکریلیک ساختهشدهاند استفاده کرد و از طرف دیگر میتوان از پوششهای ساخته شده از پلیاستر و کتان و پوششهای پلیاستری که با لایهای از اکریلیک پوشیده شدهاند استفاده کرد.

سقوط اشیا مختلف بر روی خودرو ، ریختن شیره درختان و میوه بر روی ماشین و کثیفی زودتر از موعد ، آسیب دیدن بدنه بر اثر بارش مکرر باران ، برف و تگرگ بر خودرو از دیگر خطراتی است که سلامتی ماشین را تهدید می نماید . با توجه به کاربری سایبان در محیط های مختلف و براساس ابعاد شیشه، نوع اتصالات و روش نصب آن متفاوت خواهد بود. سایبان برای گل و گیاهان ، این نوع سایبان برای سایه اندازی بر روی گیاهان حساس به نور خورشید در نظر گرفته می شود ، این سایبان نیز در فضاهای مختلف می تواند نصب گردد .

دیدگاهتان را بنویسید