به قیمت مناسب می باشد

سایبان ماشین متحرک قابل حمل است. مکان های نصب سایبان ماشین حیاط منزل، حیاط خلوت، باغ یا حیاط ویلا باشد. بهره گیری درست از نور و انرژی خورشید در ساختمان ها یکی از اصلی ترین پایه های استفاده بهینه از انرژی در معماری است. همچنین نتایج شهر اهواز نشان داد کاهش مصرف انرژی با استفاده از سایبان غالبا صحیح نمیباشد و کاربرد عایق گرمایی با ضخامت یک سانتیمتر تاثیر خوبی در کاهش مصرف انرژی دارد. راهبرد اول استفاده از معادله انتقال گرمای تابشی و کاهش سطح مقطع تابیده شده ساختمان با بکارگیری سایبان با عمقهای مختلف (6 حالت) است و راهبرد دوم بکارگیری معادله فوریه میباشد که با استفاده از عایق گرمایی با ضخامتهای متفاوت (5 حالت) میزان کاهش شار گرمایی ساختمان محاسبه شده است.

برای بهینه سازی سایبان افقی پارامترهای مختلفی که بر سایه اندازی و شدت تشعشع خورشیدی دریافتی یک پنجره با سطح ثابت یک متر مربع موثر می باشند، مورد بررسی قرار گرفته اند. در این مقاله انرژی مصرفی بار سرمایش یک مدل واقعی با نرمافزار دیزاین­بیلدر در سه شهر اهواز، تهران و تبریز بر اساس دو راهبرد مختلف شبیهسازی شده و تاثیرات آنها بر مصرف انرژی در روز 1 جولای مورد بررسی قرار گرفته است. این نوع از سایبان ها برای اهداف دیگری نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

همچنان نیز مهمترین کاربرد سایبان برای ماشین، خنک نگهداشتن فضای داخلی آن است. این نوع سایبان ماشین، دارای حداکثر قابلیت انعطاف پذیری و استفاده در تمام فصل ها است. سیستمهای سایبان که فضاها را زیباتر و دلپذیر جلوه میدهند، امکان استفاده در همه مناطق و بدون نیاز به اخذ مجوز ساختمان (شهرداری) را فراهم میکنند. سایبان آلاچیقی یا سایبان دو طرفه نوع دیگری از سایبان برقی است که از دو طرف باز می شوند و فضای بسیار زیادی را پوشش می دهند. نتایج نشان داد برای شهر اهواز و تهران راهبرد دوم بر راهبرد اول ارجحیت دارد ولی در شهر تبریز اختلاف دو راهبرد کم می­باشد.

سایبان جمعشونده یا سایبانهای بازویی، ساختار مقاوم در برابر رطوبت، وزش باد و بارش باران دارند. سایبان با جنس فلزی: سایبان های فلزی پارکینگ از انواع قدیمی و مقاوم تر هستند. سایبان برقی و یا همان سایبان ریموت کنترلی مکانیزم پیشرفته تر و البته قیمت بالاتری نسبت با سایبان های هندلی مغازه های قدیمی دارد. سایه بان هایی که مجهز به موتور الکتریکی می باشند، از نظر تکنولوژی بسیار پیشرفته تر از سایبان های ثابت هستند. یکی از مزایای اصلی انواع سایه بان جلوگیری از تابش مستقیم نور آفتاب به داخل مکان های مختلف از جمله مغازه ها می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید