آشنایی با سوله سایه بان و ویژگی های آن

سُدّة؛ جائی که بعدِ بند کردن طاق بصورت سایبان باقی باشد. در ساخت این سازه، بسته به نیازی که مشتری اعلام می کند و با توجه به فضای موجود، سوله سایبان را می توان به صورت تک شیب یا دو شیب بنا نمود. بدین معنا که می توان بنا به نظر کارفرما و یا بسته به کاربری مورد انتظار، اقدام به درج یا حذف دیوارها نمود. یکی دیگر از مزایای اصلی که می توان برای انواع سقف برقی بیان کرد، عدم ایجاد سر و صدا هنگام باز و بسته شدن است.

یکی از مزایای اصلی سقف برقی این است که می توان آن را نور پردازی کرد. اما گاهی دیده شده که این سقف را حتی به صورت مدور یا گنبدی در نظر می گیرند. بعد از ثبت سفارش ، متخصصان ایران سایبان برای اندازه گیری محل نصب سایبان به محل مورد نظر شما آمده و اندازه گیری های لازم را انجام می دهند. درست است که خرید سایبان ارزان و اقتصادی در ایران سایبان موجود است. احداث سوله سایه بان به روش تیر ورق، بسیار سریع به انجام خواهد رسید؛ علت این امر آن است که قطعات سوله پیش ساخته با برنامه ریزی قبلی در کارخانه سوله سازی تولید می شوند و این باعث می شود تا سفارش ها بدون تأخیر زمانی مرسوم در تولید قطعات صنعتی، بارگیری و به محل پروژه اعزام می شوند.

برای آن دسته از کارفرمایان که قصد ساخت سوله سایبان دارند و در عین حال تمایل دارند تا حد امکان از هزینه های مربوط به انجام این پروژه بکاهند، سوله دست دوم می تواند بهترین پیشنهاد باشد. آفتاب گیر را گویند و آن چتری باشد مانند چتری که بر سر پادشاهان دارند تا مانع تابش آفتاب گردد. سایت های بسیار زیادی در زمینه فروش سایه بان در داخل کشور فعالیت دارند. بر خلاف آنچه ممکن است از اسم این سوله بر بیاید، قطعات این سازه کاملاً نو هستند، مدت زیادی از عمر آنها نمی گذرد و قبلاً در ساخت هیچ سوله ای مورد استفاده قرار نگرفته اند.

دیوار کشی ممکن است در هر چهار طرف صورت بگیرد؛ اما آنچه معمولا اتفاق می افتد، دیوار کشی در دو سمت جانبی سوله سایبان است و ورودی و خروجی سوله را باز می گذارند. آنچه سایه افکند از بنا یا چادر و جز آن : ظُلّة. تیر ورق بر خلاف تیر آهن ، تحت فشارها و نیروهای کششی مختلف خصوصاً نیروهای خمشی، مقاومت بالایی از خود نشان می دهد و همچنین ساخت سوله در دهانه های بزرگ را امکان پذیر می سازد. اما در برخی موارد هم از سوله کامل با سقف شیب دار دو طرفه در دهانه متوسط استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید